Buty piłkarskie

Powody, dla których warto wybrać piłkę nożną jako sport dla dziecka.

Co jest potrzebne do gry w piłkę nożną? Formalnie: drużyna, cel, sprzęt i inne przygotowania. Ale wystarczy tylko jedna osoba i piłka, aby zacząć!

Dlatego właśnie piłka nożna jest tak popularna w naszym kraju: można w nią grać gdziekolwiek się chce. Jest ekscytująca, szybka i pomaga się realizować - i wiele dzieci ją wybiera. Przeanalizowaliśmy specyfikę dziecięcej piłki nożnej i dowiedzieliśmy się, dlaczego jest ona tak interesująca dla dzieci.

Jak stać się niezależnym

Kiedy jesteś w grze, wszystko robisz sam. Rodzice Ci nie pomogą - musisz polegać tylko na sobie. Każdy mecz to inna sytuacja, w której musisz pokazać coś innego. Nie tylko fizycznie, ale również pod względem komunikacji: stały kontakt z zespołem, interakcje z innymi ludźmi. Piłka nożna uczy nas podejmowania decyzji i brania za nie odpowiedzialności. Często dzieci nie mają tego wystarczająco dużo w normalnym życiu, ponieważ prawie wszystkie decyzje podejmują za nie rodzice. Poprzez zabawę dziecko uczy się rozumieć swoją wagę i siłę.

Jak stać się najlepszym

Zostań najpewniejszym bramkarzem lub strzel najwięcej goli - gra od razu nas porywa! Chęć rywalizacji, prześcignięcia innych, a może nawet znalezienia swojej przyszłości w grze - to jest to, co napędza dzieci, gdy decydują się spróbować piłki nożnej. Zawsze fajnie jest wygrywać. Każdy zaczyna myśleć o swoich indywidualnych osiągnięciach, ale z czasem uczysz się, że nie wygrywa jedna osoba, ale drużyna. I każdy przyczynia się do zwycięstwa, jak tylko może.

Jak znaleźć przyjaciół

Chłopaki, mogę się z wami pobawić? Często od tego zdania zaczynała się wielka przyjaźń z nowymi chłopakami. Piłka nożna sprawia, że wszyscy są równi, niezależnie od wieku i płci - i dzieci doskonale to rozumieją. Łatwo przydzielają role w zależności od możliwości gracza. Każdy może znaleźć swoje miejsce w zespole. I nawet po wielu latach kumple z piłki nożnej będą grać w starym składzie! Język piłki nożnej jest uniwersalny, więc nawet jeśli zdecydujesz się na grę z chłopakami w nieznanym kraju, nie musisz mówić w ich języku - po prostu dołącz do gry i baw się dobrze.

Jak cenić każdą chwilę

Mecz dopiero się rozpoczął, ale już czas na zakończenie. Czas leci, kiedy robisz coś fajnego. Dzieci często zapominają o jedzeniu lub omijają godzinę, o której są proszone do domu. Tak wciągająca jest ta gra!

Tutaj jesteś skupiony na procesie i nie rozpraszają cię obce myśli i działania. W końcu, jeśli się zawahasz, Twoi przeciwnicy to wykorzystają! W momencie gry jest tylko całkowita koncentracja na tym, co dzieje się na boisku.

Wiele zależy od rodziców

Jeśli Twoje dziecko interesuje się piłką nożną, wspieraj je. Nie każdy zostanie wielkim piłkarzem, ale umiejętności gry na pewno przydadzą się w życiu. Twoje dziecko stanie się silniejsze fizycznie, bardziej skoncentrowane i nauczy się interakcji z innymi ludźmi.

Jeśli piłka nożna to tylko hobby, nie powinieneś kupować 10 par butów. Ale jedna dobra para knag i komplet munduru dla Twojego dziecka to konieczność! Tutaj główną radą jest, aby nie kupować ich za dużych - są niewygodne do gry i istnieje duże ryzyko kontuzji.

Koniecznie (przynajmniej czasami) obejrzyj mecz jego syna lub córki, nawet jeśli jest to na podwórku. W ten sposób dziecko będzie wiedziało, że szanujesz jego wybór. I oczywiście, znajdź czas na zabawę z nim lub z nią! Czas spędzony na wspólnej zabawie bardzo wzmacnia więzi między dziećmi.