Buty piłkarskie

Idealne buty piłkarskie

Buty piłkarskie wybiera się trochę tak, jak samochody. Jedni postawią na auta sportowe, inni będą chcieli jeździć limuzyną, ktoś inny będzie jeździł na automacie, a inni nie będą sobie wyobrażać jazdy bez skrzyni manualnej. Są osoby zawsze stawiające na czarne samochody, ale większość woli kolorowe, nawet bardzo. Nie ma tu zgody i nie musi być, ponieważ wiele z tych kwestii jest w pełni subiektywna. Są też kwestie obiektywne, takie jak spalanie, jakość wykonania i awaryjność. W przypadku butów piłkarskich mniej ważny jest rodzaj podeszwy, a bardziej to, czy są dobrze dopasowane i wytrzymałe. Kupić buty możemy w sklepie R-GOL, ale na co konkretnie zwracać uwagę przy zakupie?

Przeznaczenie butów

Przeznaczenie butów to kwestia najważniejsza. Mamy, najogólniej rzecz biorąc, 4 rodzaje butów. Na naturalną trawę wybierzemy lanki - fg, fg/ag. Niezbyt ubite i niezbyt grząskie boiska to dla nich idealne przeznaczenie. Wkręty/mixy sg, sg-pro sprawdzą się na trawie naturalnej, ale mokrej, która będzie miękka i lekko grząska. Przy dużej grząskości nic nie pomoże. Na sztucznej trawie będą nam potrzebne buty tf/tt, ag, fxg, czyli buty z niewielkimi korkami, gęsto rozmieszczonymi na podeszwie. Wersja ag sprawdza się przede wszystkim na nawierzchniach sztucznych, ale można je wykorzystywać także zwykłym, suchym boisku trawiastym. Z kolei podeszwy tf/tt mają króciutkie koreczki, które zapewniają wysoki komfort na twardszych boiskach trawiastych oraz na podłożu silnie zmrożonym. Buty buty do piłki nożnej​halowe, ic/in/it, to buty o płaskiej, miękkiej podeszwie wykonanej w taki sposób, by nie stanowiła zagrożenia dla kauczuku, gumy i parkietów spotykanych na halach.

Profesjonalizm

Korki można dzielić także w zależności od tego, jak bardzo zaawansowane technicznie jest ich wykonanie. Buty rekreacyjne przeznaczone są dla osób, które będą grały sporadycznie na poziomie czysto rekreacyjnym. Buty półamatorskie nadają się dla osób grających w miarę regularnie, ale na niskiej intensywności i są nastawione na dobre spędzanie czasu z przyjaciółmi. Z butów półprofesjonalnych będziemy chcieli skorzystać, Kidy nie potrzebujemy sprzętu wyczynowego, ale naszą grę traktujemy w sposób poważny. Wykonanie jest w pełni profesjonalne, ale korzysta się z ekonomicznych materiałów o niższej wytrzymałości. Meczówki, czyli buty profesjonalne, to rozwiązanie dla wszystkich grających na poważnie w zorganizowanych ligach i dla zawodowców, ale też dla osób, które cenią najwyższą jakość. Najlepsze materiały, najlepsza trwałość, najwyższy komfort.