Piłki

5 powodów, dla których warto zająć się piłką nożną

Piłka nożna była i nadal jest jednym z najbardziej rozrywkowych i ukochanych sportów. Cały świat śledzi mecze, niezależnie od tego, czy są to lokalne mistrzostwa, czy mistrzostwa świata. Dlaczego nie spróbować swoich sił w tej grze w przerwie między meczami?

Piłka nożna to zabawny sport drużynowy z piłką, który doskonale trenuje wytrzymałość i daje dobre ćwiczenie cardio. Ruchy piłkarskie i techniki operowania piłką wymagają dobrego poziomu sprawności fizycznej, która wzrasta wraz z regularnym treningiem. Piłkarze są dobrze skoordynowani, a ich ciało jest zawsze w dobrej formie. A fakt, że spędzasz czas z przyjaciółmi lub rodziną i jednocześnie uprawiasz sport, nie może nie podnieść Cię na duchu!

A teraz - po koleji:

1.    Piłka nożna rozwija wytrzymałość

Czy zastanawiałeś się kiedyś ile kilometrów przebiega piłka nożna w jednym meczu?  Nawet jeśli nie jesteś zawodowym piłkarzem, możesz liczyć na 10 km na mecz. Świetna alternatywa dla nudnego joggingu! Regularne ćwiczenia piłkarskie - mecze, treningi - a możliwości Twojego układu oddechowego i sercowo-naczyniowego wzrosną wielokrotnie.

2.    Piłka nożna zwiększa Twoją tolerancję na stres.

Tempo meczu jest zróżnicowane, monotonia i piłka nożna są nie do pogodzenia! Podążaj za rytmem gry - to Twoje zadanie! Jednak w piłce nożnej nie zawsze chodzi o przebywanie na boisku. Siedzenie na ławce przez połowę meczu i czekanie na swoją wielką przerwę to prawdziwa próba sił! Ważne jest, aby dostosować się do swojego zespołu, być na tej samej stronie z nimi. Gra w piłkę nożną wymaga pełnego poświęcenia, czasem jedyną okazją do oddechu jest kolejny przestój w grze!

3.    Piłka nożna poprawia sprawność fizyczną

Piłka nożna pozwala harmonijnie rozwijać możliwości fizyczne organizmu, nie wymagając przy tym dużego wysiłku z naszej strony. Zrelaksuj się, ciesz się procesem, a nie potrwa długo, zanim zrobisz postępy. Poprzez bieg z przyspieszeniem pracujesz nad swoją szybkością, która jest jednym z kluczowych punktów tego sportu. Częste zmiany pozycji ciała, nagłe zmiany kierunku - wszystko to przyczynia się do rozwoju zmysłu równowagi.  I wreszcie, gra w piłkę bez użycia rąk to świetny trening zręcznościowy!


4.     Piłka nożna uczy pracy zespołowej

4-4-2 и 4-3-3... Piłka nożna zachęca do bycia na tej samej stronie co zespół, rozwija ducha zespołu. Piłkarz szanuje taktykę gry, potrafi zrozumieć swoich partnerów na boisku za pomocą pół spojrzenia, pół gestu Jest to sport, który uczy, że jakość i potencjał zespołu jako całości jest ważniejszy niż indywidualne talenty. Możesz również wiele się nauczyć od bardziej doświadczonych kolegów z drużyny podczas praktyk zespołowych.

5.    Piłka nożna jest procesem edukacyjnym

Dzięki piłce nożnej doskonalisz swoje ruchy, technikę, taktykę, uczysz się szybko myśleć, podejmować decyzje i, nie zauważając tego, robisz postępy techniczne.


Inne korzyści z uprawiania piłki nożnej

  • Piłka nożna pozwala Ci utrzymać się w formie nie tylko fizycznie, ale także emocjonalnie. Jeśli chcesz mieć dobre zdrowie - nie opuszczaj treningów!
  • Bieganie i kontrolowanie piłki stopami jest bardzo skutecznym ćwiczeniem poprawiającym koordynację.
  • Bieganie, skakanie i kopanie sprawi, że Twoje biodra i pośladki będą bardziej umięśnione, a brzuch bardziej muskularny.
  • Stanie na bramce rozwinie twoją reakcję i zwinność.
  • Wiele z ruchów z technik piłkarza pomaga rozwijać propriocepcję i elastyczność.
  • Piłka nożna jest odpowiednia dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Nawet jeśli nie planujesz grać w piłkę nożną cały czas, użyj tej gry jako okazji do zabawy z przyjaciółmi, rodziną, kolegami, a my zapewniamy, będziesz miał świetny czas!