Akcesoria piłkarskie

Najważniejsze elementy stroju piłkarza

Bez względu na to czy, wybiegamy na boisko tylko od czasu do czasu, czy też regularnie trenujemy, powinniśmy posiadać nasz własny sprzęt piłkarski. Niestety, o ile nie jesteśmy członkami profesjonalnego klubu piłkarskiego, to na nas spoczywa obowiązek jego skompletowania. Niestety, wiele osób nie podchodzi do tej kwestii z należytą powagą, a konsekwencją takiego stanu rzeczy bywają kontuzje, które często mają naprawdę poważny charakter.

Najważniejszym elementem stroju piłkarza pozostają buty piłkarskie. Jeśli ich nie posiadamy, nie mamy większych szans na odniesienie sukcesu, podczas gry nie będziemy się bowiem czuli komfortowo, a nasi przeciwnicy w lepszym obuwiu będą też w stanie sprawować wydajniejszą kontrolę nad piłką. Oczywiście, obuwie piłkarskie różni się między sobą i bez trudu znajdziemy relatywnie tanie propozycje przeznaczone dla amatorów. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy nie postawić na obuwie profesjonalne lub półprofesjonalne – wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Zobacz jak wybrać odpowiednie obuwie trekkingowe.

Kolejnym problemem, z jakim musimy się mierzyć, jest wybór koszulki. Ponownie możemy po prostu sięgnąć do szafy, zdecydowanie lepiej jednak kupić bawełnianą koszulkę przeznaczoną specjalnie na tę okazję. Bawełna lepiej wchłania pot niż ma to miejsce w przypadku syntetyków, a jednocześnie nie klei się nam do skóry, co ogranicza swobodę ruchów.

Jeśli mamy już piłkarskie buty, koszulki oraz spodenki, powinniśmy pomyśleć o zakupie skarpet albo getrów. Tu nie ma rozwiązania, które miałoby wyraźną strój piłkarza​przewagę nad innymi, decyduje więc przede wszystkim indywidualne odczucie, jakie towarzyszy samym kupującym. Warto pamiętać jednak o tym, aby getry lub skarpety były wykonane z oddychającego materiału, dzięki któremu noga nie będzie się przesadnie pocić. Każdy piłkarz z pewnością doświadczył nieprzyjemnego uczucia, które wywołał wślizg zrobiony na twardej nawierzchni. Na szczęście, można zapewnić sobie skuteczną ochronę przed otarciami, właśnie taką funkcję mają bowiem do spełnienia podspodenki. Te stanowią dodatkową ochronę dla ud i przyczyniają się do tego, że piłkarz nie obawia się nawet nieco bardziej ryzykownych akcji.

Jeśli już zastanawiamy się nad tym, co znajduje się pod piłkarskimi spodenkami, nie możemy zapomnieć również o znaczeniu, jakie posiada bielizna termoaktywna. To właśnie ona pomaga w zachowaniu właściwego komfortu cieplnego, a jednocześnie zapewnia znacznie większą wygodę niż kilka warstw ubrań zakładanych jedna na drugą. Dobrym pomysłem jest też zaopatrzenie się w dresy piłkarskie ułatwiające nam treningi w chłodne dni.