Sprzęt piłkarski

Jak kompletować sprzęt piłkarski dla dzieci?

Olbrzymia popularność, jaką cieszy się piłka nożna, obejmuje również dzieci w wieku szkolnym, które wykazują się dużym zainteresowaniem tą dyscypliną. W szkołach zwykle nie brakuje przy tym uczniów, którzy grając dla przyjemności chcą też podnosić swoje umiejętności w tym zakresie. Dobrze więc pomyśleć o tym, aby na wyposażeniu takiej placówki oświatowej znalazł się sprzęt niezbędny do prowadzenia profesjonalnych treningów z udziałem małych piłkarzy. Standardowy rozmiar piłki to popularna „piątka” z obwodem wynoszącym od 68 do 70 centymetrów. Ponieważ jednak mamy do czynienia z relatywnie małymi dziećmi, dobrym pomysłem jest wyposażenie szkoły w nieco mniejsze piłki.

Powrót do szkoły coraz bliżej warto więc skorzystać z promocji na artykuły szkolne.

 

Najczęściej są to „czwórki” popularne nie tylko wśród młodzieży, ale i dzieci, które ukończyły już dziewiąty rok życia, choć można pomyśleć także o „trójkach” powalających na trening nawet z siedmiolatkami. Oczywiście, piłki nożne są też dostępne w jeszcze mniejszych rozmiarach, te jednak kierowane są przede wszystkim do bardzo małych dzieci i znajdują zastosowanie podczas trenowania konkretnych umiejętności. Sam wybór rozmiaru piłki wcale nie powinien być bagatelizowany. Pewna grupa trenerów uważa, że nie powinno się celowo zaniżać rozmiarów, należy jednak liczyć się i z tym, że zbyt wczesne zainteresowanie się dużą piłką także nie będzie dobrym pomysłem, różnice wielkości i wagi mogą bowiem wpłynąć na efektywność ćwiczeń, która stanie się przez to mniejsza. sprzęt piłkarski​Owszem, można uzasadniać taki krok koniecznością ćwiczenia siły, coraz częściej wychodzi się jednak z założenia, że z tym ostatnim wcale nie trzeba się spieszyć.

Na poziomie amatorskim zwykle gra się w piłkę bez odpowiednich strojów, jeśli jednak mówimy o zajęciach wychowania fizycznego, odejście od tej reguły nie jest wcale złym pomysłem. Jeśli zastosujemy koszulki w jednolitych kolorach dla konkretnych drużyn, uatrakcyjnimy trening, możemy też zadbać o to, aby dzieciom ćwiczyło się lepiej, co umożliwiają koszulki wykonane z wysokiej jakości materiałów. Gdy zastanawiamy się nad tym, jaki materiał powinien się znaleźć w centrum naszego zainteresowania, w pierwszej kolejności dobrze jest zwrócić uwagę na jego lekkość i możliwość odprowadzania potu. Ma to duże znaczenie zwłaszcza, jeśli planujemy raz na jakiś czas przeprowadzić bardziej intensywny trening. Warto też pamiętać, że na piłkarski strój dla najmłodszych składa się zarówno koszulka, jak i spodenki. Również one powinny odpowiadać określonym standardom tak samo, jak ma to miejsce w przypadku koszulek. Dobrze też zadbać o sportowe getry oraz odpowiednie obuwie.