Siatki sportowe

Jak znaleźć dobrą siatkę sportową?

Siatki ochronne cieszą się dużą popularnością i dziś stosuje się je powszechnie nie tylko po to, aby ogrodzić obiekty sportowe, ale i po to, aby dodatkowo je zabezpieczyć. Ich przeznaczeniem jest też wyłapywanie sprzętu sportowego tak podczas treningów, jak i w trakcie trwania samych zawodów sportowych. Piłkołapy cieszą się powodzeniem nie tylko na obiektach zewnętrznych. Pojawiają się także na halach sportowych, gdzie stanowią skuteczną ochronę ścian, okien, trybun, a nawet sufitu i znajdującego się na nim oświetlenia. Oczywiście, wybór odpowiedniej siatki jest determinowany przez co najmniej kilka czynników, wśród których na uwagę zasługuje zarówno miejsce zadaszenia, jak i to, jaki rodzaj dyscypliny jest uprawiany. Dobrą i, co też jest ważne, dosyć tanią siatkę można kupić w Decathlon. Sklepy tej sieci znajdują się w wielu miastach. Jednym z najbardziej popularnych sklepów jest Decathlon Szczecin.

Same siatki różnią się przede wszystkim właściwościami oraz grubością materiału, z którego zostały wykonane. Duże znaczenie ma przy tym nie tylko grubość splotu, ale również wielkość oczek. Obecnie najpopularniejsze są te, które wykonuje się z polipropylenu, choć dużym zainteresowaniem cieszy się także polietylen. Siatki sportowe charakteryzują się wieloma zastosowaniami spełniają swoje zadania nie tylko wewnątrz hali sportowych, ale i na obiektach otwartych. siatki sportowe rodzaje​Na tych ostatnich czekają na nie również dodatkowe zagrożenia takie, jak choćby charakteryzujące się sporą zmiennością warunki atmosferyczne. Piłkołapy stosowane na zewnątrz powinny być wybierane ze szczególną starannością, dobrze więc, jeśli są one odporne nie tylko na same warunki atmosferyczne, ale i na promieniowanie UV. Nie można też zapominać o tym, że muszą wykazywać się dużą odpornością mechaniczną. Jeśli siatka ma być stosowana wewnątrz obiektu sportowego, dobrym pomysłem jest dostosowanie jej koloru, rozmiaru oczek oraz splotu do charakteru pomieszczenia oraz dyscypliny sportowej, jaka jest w nim trenowana.

Wewnątrz hal sportowych najczęściej spotyka się siatki polipropylenowe ze sznurkiem i splotką zaplecionymi w formie warkocza splecionego z kilku pasm polipropylenu. Struktura siatki jest dzięki temu luźniejsza i bardziej swobodna, a sama siatka jest przejrzysta i dobrze widoczna, co sprawia, że spełnia swoją funkcję, a jednocześnie nie naraża sportowców na konsekwencje przypadkowego spotkania z nią. Siatki tego rodzaju są też lekkie i miękkie, choć nie oznacza to wcale, że traci na tym ich wytrzymałość. Znakiem rozpoznawczym siatek polietylowych jest to, że zbudowane są one z wiązanych sznurków zaplecionych nie z kilku, ale z wielu splotów żyłkowych. Niestety, węzłowa budowa sprawia, że mają one skłonność do ściągania oraz kurczenia się do wewnątrz, co daje o sobie znać, gdy siatka nie jest dobrze naciągnięta.